TFF Tahkim Kurulu, Ali Koç’un hak mahrumiyeti cezasını 45 günden 21 güne indirdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç‘un 45 gün hak mahrumiyeti cezasını 21 güne indirdi.

TFF’den yapılan açıklamada, katıldığı bir programda sarf ettiği beyanlarda yer alan “sportmenliğe aykırı hareketi” ve “hakem ile diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları” nedenleriyle TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 45 gün hak mahrumiyeti ve 210 bin lira para cezasına çarptırılan Ali Koç’un itirazının incelendiği belirtildi.

AA’nın aktardığına göre itiraz sonucunda cezada alt sınırdan ayrılmayı gerektiren bir hal olmadığı kanaatiyle hak mahrumiyetinin 45 günden 21 güne, para cezasının da 210 bin liradan 100 bin liraya indirildiği kaydedildi.

Fenerbahçe Kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Başkan Ali Koç’a verdiği 45 günlük hak mahrumiyeti cezasına tepki göstermiş, Koç’a verilen cezanın ardından kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Türk futbolunun yegâne ihtiyacı, adil hakemler ve her takıma eşit yaklaşımdır! Geçmişte ağır itham ve tehditvari söylemlere verilen en hafif cezalar adaletsiz yaklaşımın bir parçası olarak kayıtlardadır. Bugün ortaya konan bu tutum da bizim için şaşırtıcı olmamıştır” denilmişti.

TIKLAYIN | PFDK’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ceza

TIKLAYIN | Fenerbahçe’den TFF’ye Ali Koç tepkisi: Adaletsizlikleri dile getirenler cezalandırılıyor, şaşırmadık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir