Şin-Bet’in eski İsrail İstihbarat Şefi: Gazze’de intikam savaşı yürütüyoruz

İşgalci İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar devam ediyor. Batı desteğiyle güç zehirlenmesi yaşayan Siyonistler, on binlerce sivilin ölümüne rağmen skandal açıklamalarını sürdürüyor.

“BU TAMAMEN MEŞRU”

Kanal 12” televizyonuna konuşan Gillon, Gazze Şeridi’ne yönelik 7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail saldırılarına ilişkin, “Biz bir intikam savaşına girdik ve yaşadığımız olaylar karşısında bu tamamen meşru” ifadesini kullandı.

İsrail’in söz konusu saldırılarıyla Hamas’ın büyük darbe aldığını savunan Gillon, Gazze Şeridi’nde bir güç boşluğu doğması halinde bunu yine Hamas’ın dolduracağını belirtti.

Gillon, Gazze’deki savaşın “sona erdiğine” işaret ederek, ordunun artık Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirleri getirmek için sahada çalışması gerektiğini ve “askeri baskının esirleri getirmek için tek yöntem olduğunu” söyledi.

HAMAS’IN SALDIRISI İSRAİL’İN İSTİHBARAT BAŞARISIZLIĞI

Hamas’ın 7 Ekim’de düzenlediği “sürpriz” saldırıyı “bir istihbarat başarısızlığı” olarak tanımlayan Gillon, “7 Ekim’i kimse hayal edemezdi. İsrailliler 2006’daki Lübnan savaşından itibaren tüm savaşlarını dışarıdan gelen roket ve füzeler üzerine yaptı. Bugüne kadar topraklarının işgalini, esir alınmayı ve bu biçimde öldürüleceklerini düşünmedi.” diye konuştu.

Gillon, Gazze’deki savaşın devam etmesiyle Hamas’ın hazırlıklarının ortaya çıktığını ve “istihbarat başarısızlığının devasa olduğunun anlaşıldığını” ifade etti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir