Otoyoldaki tünelde tehlikeli araç kullanan sürücüye 10 bin 964 lira ceza uygulandı

Otoyoldaki tünelde tehlikeli araç kullanan sürücüye 10 bin 964 lira ceza uygulandı, ehliyeti de geçici olarak 60 gün daha iptal edildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sivil trafik ekiplerince yapılan çalışmada, 20 Ağustos’ta Çekmeköy’de Kuzey Marmara Otoyolu Çamlık Tüneli mevkisinde tehlikeli davranışlarda bulunan ve bu görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşılan 35 RED 98 plakalı araç sürücüsünün K.Y. olduğu belirlendi.

Sürücüye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun “trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek”, “saygısızca araç kullanmak”, “yer işaretlemeleri ile gösterilen hususlara uymamak”, ” filmli cam” ve “sürücü belgesi geri alındığı halde araç kullanmak (alkol nedeniyle)” maddelerinden toplam 10 bin 964 lira idari para cezası uygulandı, araç da trafikten men edildi.

Sürücü K.Y, ayrıca “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” suçundan işlem yapılmak üzere Çekmeköy Şehit Vefa Karakurdu Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen K.Y’nin sürücü belgesinin daha önceden alkollü araç kullanması nedeniyle 6 aylık geçici iptal edildiği, 100 ceza puanını doldurması üzerine de ehliyetinin 60 gün daha geçici olarak iptal edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir