Düşükten SOL Toplayan Makro Guru’nun Yeni Gözdesi Bu Altcoin!

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Raoul Pal, Solana’da ‘hayatının fırsatını’ yakaladıktan sonra yeni gözdesini açıkladı. Makro guru, bu altcoin projesinde long pozisyon aldığını söylüyor. Bir analist ise bu tokenin bir ‘boğa bayrağı’ oluşturduğunu belirtiyor.

Solana’yı düşükten toplayan Raoul Pal XRP’de long!

Avukat John Deaton ile yaptığı yeni bir röportajda Real Vision CEO’su Raoul Pal, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açması ve XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesinin ardından varlığı satın aldığını söylüyor. Makro Guru, altcoin için şu açıklamayı yapıyor:

Böyle bir şey gördüğünüzde, ‘Tamam, şimdi fiyat büyük ölçüde düştü. Bunun gerçek bir şey olduğunu biliyoruz. İnsanların yarısı piyasanın dışında kaldı. Bu hayatımın fırsatı.’ diyorsunuz. İşte o zaman satın aldım. O zamandan beri de elimde tutuyorum.

Pal, XRP’yi lider altcoin Ethereum rakibi Solana’yı satın almasıyla aynı nedenle satın aldığını söylüyor. Real Vision CEO’su, “Kriz geldi. Fiyat kesinlikle yerle bir oldu. Ancak, Blockchain’in gerçek kullanım durumlarının devam ettiği canlı bir topluluk olduğunu görebiliyorum. Bu hayalet kullanım değil, gerçek kullanım. Bu durumda sermayenizi işe koyma zamanı. Bu kadar basit.” diyor.

Altcoin tarihindeki en büyük ‘boğa bayrağı’nı oluşturdu

Önde gelen bir piyasa yorumcusu ve 3T Warrior Academy Araştırma ekibinin bir üyesi olan Abs, XRP’nin aylık zaman dilimindeki fiyat hareketlerine atıf yaparak, muhtemelen bayrak oluşumunun önemli bir boğa koşusuna yol açacağını belirtiyor. Özellikle 1 aylık grafikten elde edilen veriler bu iddiayı doğrular nitelikte. XRP’nin Ocak 2017’de tanık olduğu 0,0030 dolarlık değerden %127.900’lük bir artışla Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 doları kaydetmek için 2018 boğa piyasasından faydalandığını hatırlayın. Ancak, altcoin Ocak 2018’de 3,84 dolara ulaştıktan sonra bir çöküş yaşadı.

Bununla birlikte, XRP’nin Ocak 2018’deki 3,84 dolarlık en yüksek seviyesinden düşmesinden bu yana gösterdiği performans, altcoin fiyatının aylık grafiğinde bir boğa bayrağının oluşmasıyla sonuçlandı. Bayrak direğini 2017’deki ralli sırasında ölçülen hareket oluşturuyor. 2018’den bu noktaya kadar olan fiyat hareketi ise bayrağı oluşturuyor.

XRP Boğa Bayrağı. Kaynak: Abs

Abs, süre nedeniyle bu bayrağın herhangi bir tokenin oluşturduğu en büyük boğa bayrağı olduğunu söylüyor. Grafiği, altcoin fiyatının şu anda bayrağın zirvesine doğru ilerlediğini gösteriyor. Ayrıca, yakında bir çıkış yapmak istediğine işaret ediyor. Özellikle, XRP’nin son yasal netliği ile birleşen bir kırılma, büyük bir fiyat artışına neden olabilir. Abs herhangi bir fiyat tahmini yapmamayı tercih ediyor. Ancak izleyicilerine dört olası fiyat senaryosu arasından seçim yapma fırsatı veriyor. Bunlar: 3,84 dolardan az, 3,85 dolar ila 8,80 dolar, 8,81 dolar ila 22,34 dolar ve 22,35 dolardan yüksek. İlginç bir şekilde, katılımcıların çoğu (yaklaşık %36) altcoin fiyatının 22,35 doların üzerine çıkacağına inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir