Carrefour ve Pepsi birbirine girdi

Fransız perakende devi Carrefour, PepsiCo ürünlerini raflardan kaldıracağını duyurdu. Carrefour’dan yapılan açıklamada, dört Avrupa ülkesinde Pepsi, Lay’s ve 7up gibi PepsiCo ürünlerinin çok pahalı hale geldiği için satılmayacağı açıklandı.

Söz konusu uygulamanın Fransa, İtalya, İspanya ve Belçika’daki mağazalarda geçerli olacağı belirtildi. Fransa’daki mağazalarda ‘kabul edilemez fiyat artışları’ nedeniyle markaların satılmadığına dair uyarılar konulacağı kaydedildi. Carrefour bu kararı Pepsi’nin yaptığı fahiş zamlar sonrası aldı. İndirim yapılmadan da karardan vazgeçilmeyeceği belirtildi.

Carrefour CEO’su Alexandre Bompard, tüketim malları şirketlerinin maliyetlerdeki düşüşe rağmen fiyatları indirme konusunda iş birliği yapmadığını açıklamıştı. Söz konusu adım, şirketin 14 bin 348 mağazadan oluşan küresel zincirinin üçte ikisine tekabül eden dört ülkedeki 9 binden fazla mağazasını etkileyecek. PepsiCo’dan yapılan açıklamada, “Carrefour ile aylardır görüşüyoruz ve ürünlerimizin marketlerde mevcut olmasını sağlamak için iyi niyetle çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

Kaynak: BBC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir